T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Antalya İl Sağlık Müdürlüğü Kumluca Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Antalya İl Sağlık Müdürlüğü Kumluca Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Diğer Birimler / Üniteler

Güncelleme Tarihi: 31/12/2018

1.Diş Tedavi ve Protez Merkezi

            ( Ayrı Binada Hizmet Vermekte )

             Diş Hekimlerimiz

             Dt.Cem ÇÖKÜK       

             Dt. Nurgül MADRA

             Dt. Arzu Seçil ARILITAŞ KAYA

             Dt. Aysun TAN

             Dt. Erol AYDIN

            

2.Acil Servis

           Dr. Mustafa Hakan AYNELİ

           Dr. Aziz AKTAŞ


           Dr. Akın YILDIZ

           Dr. Alim AKDAĞ

           Dr. Bünyamin KARACA

           Dr. Fatma Aycan ÜGE
          
           Dr. Fatma SAVRAN GÜVEN

           Dr. Süheyla KARADUMAN

           Dr. Süleyman ÇOBAN
        
           Dr. Özdem ABAK5.2.5.3 Evde Sağlık Birimi

Dr. Erhan ERTÜRK
Dr. Altuğ AYSÜN

4. Fizik Tedavi Ünitesi

        Kas ve eklem ağrıları olan hastaların, ortopedi ameliyatı geçiren hastaların özellikli cihaz ve egzersizler tedavi ve rehabilite işlemlerinin yapıldığı ünitedir.

5. Diyaliz Ünitesi

Dr. Erhan ERTÜRK     
Dr. Fatma Aycan ÜGE  
       2007 yılında hizmete açılmıştır, 12 yatak kapasitelidir. Kişisel tv, yemek servisi hizmeti      verilmektedir.

       Diyaliz Hastalarımıza haftada 6 gün diyaliz hizmeti verilmektedir. Hizmet aracımızla evinden alınan hastalarımız tedavi sonrası evine bırakılmaktadır.

6. Transfüzyon Merkezi

Dr. Erhan ERTÜRK     
  
       Hastanede tedavi görüp kan nakli ihtiyacı olan hastaların kan ve kan ürünleri ihtiyaçlarının karşılandığı birimdir. Bu birim de sertifikalı sorumlu hekim ve sertifikalı bir sağlık personeli çalışmaktadır. Bu birim kan ve kan ürünleri ihtiyacını Antalya Kızılay Bölge Müdürlüğü’nden karşılamaktadır. Hastanede çok acil durumlar haricinde kan ve kan ürünleri bağışı kabul edilmemektedir.

7. Eczane

        Yatarak tedavi gören hastaların tedavilerinde kullanılan her türlü ilaç ve tıbbi sarf malzemenin karşılandığı yerlerdir. Eczanede sorumlu bir eczacı ve iki sağlık personeli çalışmaktadır. Eczane sorumlusu ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından kullanımı yasaklanan ilaç ve tıbbi malzemelerin takibini yapar.

8 Odyoloji

        Özellikle Kulak Burun Boğaz polikliniği ve kliniğinde ayaktan veya yatarak tedavi gören hastaların işitme testlerinin yapıldığı birmdir. Ayrıca hastanede dünyaya gelen bebeklerin yenidoğan bebek işitme testleri zorunlu olarak bu birimce yapılarak erken teşhiş imkanı sağlanmaktadır. Bu birimde Odyometri cihazı, timpanometri cihazı, yenidoğan işitme cihazı ile bu tetkikler gerçekleşmektedir.

                       

9. Diyet ve Beslenme

        Obezite ve beslenme problemi bulunan hastalar ile çeşitli hastalıkları bulunan hastalara (Diyabet, kalp ve damar hastalıkları gibi)  özel beslenme diyet programlarının hazırlandığı ve kilo takiplerinin yapıldığı birimdir. Bu birime doğrudan veya hekimlerin tavsiyesi doğrultusunda hasta kabulü yapılmaktadır.

        

10. Sigara Bırakma Polikliniği

       Ülkemizde tüm ölümlerin %41,6’sı sigaraya bağlı hastalıklar neticesinde gerçekleşmektedir. Bu nedenle ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından ‘Sigara Bırakma Tedavisi Destek Programı’ yürütülmeye başlanmıştır. Bu program bünyesinde  hastanemizde Sigara Bırakma Polikliniği 15 Kasım 2012 tarihinden itibaren hizmet vermektedir.

11. Sosyal Hizmet Birimi

Sosyal Hizmet Birimleri ; hastanede ayakta veya yatarak muayene, tetkik ve tedavi olan hastaların tıbbi tedaviden etkin bir biçimde yararlanmaları amacıyla sosyal hizmet uzmanlarınca yürütülecek ekonomik, sosyal, psikolojik, eğitici, destekleyici ve geliştirici hizmetlerin yanında hastanın ailesi ve çevresi ile ilişkilerinin düzenlenmesi, hastaneden çıktıktan sonra kişisel ve ailevi sorunlarının çözümlenmesinde destek olunması gibi hizmetlerin  yürütüldüğü birimlerdir.

12. Organ Bağış Birimi

             İl  Sağlık  Müdürlüğü,  Hastaneler  ve  Organ  nakli  yapan merkezlere Organ   bağışı   yapmak   isteyen   kişiler   başvuru yaparak  iki  tanık  huzurunda  bir  belge  imzalayarak  organ bağışı kartına sahip olurlar. Organ bağışı kartını alan kişinin, bağış kartını her zaman üzerinde taşıması gerekmektedir.

13. Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM)
     
       
( Ayrı Binada Hizmet Vermekte )