• tr
  • en
T.C.
SAĞLIK BAKANLIĞI
TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU
ANTALYA KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ
Kumluca Devlet Hastanesi
M.Kemal Atatürk

Dikkat! Erken teşhis hayat kurtarıyor.

Başhekim Uz. Dr. Ayşegül Alkan 1-7 Nisan Kanser Haftasınedeniyle basın açıklaması yaptı. Dr. Alkan “Kanser, dünyada ve ülkemizde sebebi bilinen ölümler sıralamasında kalp ve damar hastalıklardan sonra ikinci sırada gelen önemli bir toplum sağlığı problemidir.  Ülkemizde her yıl 175 bin kişiye kanser tanısı konulmaktadır. Türü ne olursa olsun, kişinin ve yakın çevresinin tüm hayatına etki eden, bu çok zorlu ve yıpratıcı hastalıkta “erken teşhis” bazı durumlarda ölümle yaşam arasındaki mutlak sonucu değiştirebilmektedir.” Dedi. 

HASTANEDE KADINLARA POZİTİF AYRICALIK…
Erken teşhis de ancak düzenli sağlık taramaları ile sağlanabildiğini dile getiren  Alkan, “ Hastanemiz kadınlara yönelik bir pozitif ayrımcılık uygulanarak bu kapsamda hastanemiz ve Akdeniz Sosyal, Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği işbirliği ile 30-65 yaş arası kadınlar da 3 çeşit kanser türüne yönelik (Meme Kanseri – Rahim Ağzı Kanseri – Kolorektal Kanser) bir tarama programı başlatılmıştır. Bu tarama programında kadınlarımızın hastanemiz personeli eşliğinde konforlu ve güvenli bir şekilde taramaları gerçekleştirilmektedir. Bu program kapsamında şu ana dek 50 kadınımıza hizmet verilmiştir. İlerleyen zamanlarda bu sayının artmasını bekliyoruz.”dedi.

KEMOTERAPİ MERKEZİ 2015 YILI İÇERİSİNDE HİZMETE GİRECEK…

Ayrıca hastanede tarama programına ek olarak kanser tedavisinin en yaygını olan kemoterapi hizmetlerine 2015 yılı içerisinde başlamayı planlandığını dile getiren Alkan; “Genel sekreterliğimiz planlamasında hastanemize Kemoterapi uygulama merkezi kurulacaktır. Bununla ilgili çalışmalarımız başlamıştır.” Diye sözlerine ekledi.

03-04-2015
1081

Yararlı Linkler
BİRİMLERİMİZ